sznurki do makramy

Sztuka wiązania sznurków znana jest od starożytności, a teraz zyskuje nowe życie. Moda na styl BOHO w mieszkaniach prywatnych, a także przestrzeniach komercyjnych sprawiła, że makramy masowo zaczęły pojawiać się w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Niestety ich cena często zwala z nóg. Jeżeli marzy Ci się taka właśnie dekoracja, bez problemu zrobisz ją własnoręcznie. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze, a przy okazji będziesz mogła pochwalić się, że wisząca na ścianie makrama to Twoje dzieło. Sprawdź, jak łatwo możesz nauczyć się sztuki wiązania sznurków.

Jak nauczyć się tworzenia makramy?

Makrama przeżywa swoją drugą młodość, dzięki czemu powstaje coraz więcej poradników w formie książek czy tutoriali na YouTubie, które umożliwią Ci w dowolnym momencie podjąć się zgłębiania tajemnic tej sztuki. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym podejściu do tematu, szybkiej nauce, a przy okazji przyjaznej atmosferze warto zdecydować się  na kurs makramy od Deco Eco. Organizujemy zarówno warsztaty stacjonarne, jak i online, by każdy miał okazję skorzystać z wyjątkowych warsztatów, podczas których stworzy swoją własną dekorację. Dzięki nam dowiesz się wszystkiego o sznurkach oraz jak dobierać i odmierzać materiały, by wystarczyły na wykonanie całej pracy oraz żeby efekt zachwycał.

Warsztaty stacjonarne

Mimo że sporo branż przeniosło się do sieci, nic nie zastąpi kontaktu twarzą w twarz. Podczas warsztatów stacjonarnych proces wiązania sznurków jest omawiany krok po kroku. Dzięki nauce „na żywo” możesz w każdym momencie poprosić o dodatkowe wskazówki, czy pomoc w razie niepowodzenia. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, więc nie musisz się o nic martwić. To czas, by oderwać się od codziennych spraw i odprężyć w przyjaznej atmosferze. Sprawdź, czy w Twoim mieście odbywają się warsztaty i zapisz się jak najszybciej!

Warsztaty online

Makrama dla początkujących od a do z

W Twoim mieście nie odbywają się warsztaty tworzenia makramy? A może nie chcesz tracić czasu na dojazd na zajęcia? Postaw na kurs online! To aż 8 godzin lekcji, podzielonych na 6 modułów, dzięki którym poznasz techniki wiązania sznurków od A do Z bez wychodzenia z domu. To kompleksowy warsztat, podczas którego dowiesz się wszystkiego o niezbędnych materiałach przy tworzeniu rękodzieła, jak projektować dekoracje oraz jak wykonać poszczególne sploty. W czasie kursu wykonasz aż 3 makramy, które będziesz mogła wykorzystać w aranżacji wnętrza swojego domu lub podarować bliskiej osobie. Tematyka zakrawa również o założenie swojego własnego biznesu z rękodziełami. Możesz samodzielnie zaopatrzyć się w niezbędne materiały lub wybrać opcję, w której prześlemy Ci sznurki do makramy, kije oraz korale.

Dlaczego warto nauczyć się tworzenia makramy?

Makrama to aktualnie bardzo modny element aranżacji wnętrz w stylu boho. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na zakup dekoracji, lepiej wykonać ją samodzielnie. Rękodzieło to doskonały sposób na wyciszenie i zrelaksowanie się po długim dniu w pracy czy ganianiu za codziennymi obowiązkami. Dodatkowo możesz na nim dorobić do domowego budżetu. Wystarczy, że odpowiednio zadbasz o promocję swoich prac. Wykonanymi makrami możesz także obdarować swoich bliskich – wykonany własnoręcznie prezent na pewno wywoła radość. Branie udziału w warsztatach to również świetny sposób, by poznać nowe osoby i dobrze się bawić. Zapisz się już dziś i rozpocznij swoją przygodę z makramą.