Stwórz samodzielnie łapacz snów

Łapacz snów to wyjątkowo ładna dekoracja, która staje się coraz popularniejszą ozdobą domu, czy mieszkania. Wiele osób tworzy je własnoręcznie – do wykonania najprostszego łapacza potrzebować będziesz obręczy, sznurka i piórek, ewentualnie możesz pomyśleć o ozdobnej serwetce. Robienie własnego łapacza snów to świetna zabawa dla osób w każdym wieku. Sprawdź, jak wykonać go samodzielnie.

Łapacz snów – znaczenie

Łapacze snów są amuletami, które wywodzą się z indiańskich wierzeń. Zaczarowany przez szamana miał za zadanie skutecznie przechwytywać złe sny. Jest on pewnego rodzaju filtrem zatrzymującym negatywną energię, która przybiera formę koszmarów. Niektórzy łapacze snów uznawane są za talizmany dobrej mocy, dbające o nocny wypoczynek i nabieranie sił. To uniwersalny symbol ochrony. Aktualnie często pojawia się jako motyw tatuażu.

Jak zrobić łapacz snów?

Do wykonania łapacza snów będziesz potrzebować kilku przedmiotów, takich jak: tamborek, sznurek lub rzemień zamszowy, szklane koraliki, piórka i koronkowa serwetka. Przyda się także klej typu „kropelka”. Pierwszym krokiem jest dobranie serwetki koronkowej do tamborka – najlepiej, jeśli materiał będzie nieco większy, ponieważ dzięki temu będzie można dobrze go naprężyć. Tamborek składa się przeważnie z części wewnętrznej oraz zewnętrznej, którą można regulować. Rozszerz ją maksymalnie, połóż serwetkę na tamborek i umieść na niej część wewnętrzną. Napręż materiał poprzez pociągnięcie jej wystającej części i dokręć regulację tak, aby poczuć opór. Obetnij część serwetki wystającą poza tamborek. Przez dolną część oraz dziurki w serwetce przełóż zamszowe rzemyki i związuj je w supełki. Swój łapacz snów możesz dowolnie ozdobić sznurkami, tasiemkami, piórkami, pomponikami, koralikami… Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej!

Jak zrobić łapacz snów ze sznurka?

Do wykonania łapacza snów możesz wykorzystać również sznurek do makramy 5 mm. Zaopatrz się w drewnianą obręcz, rzemień, piórka i ozdoby takie jak koraliki czy pomponiki. Zacznij od przyklejenia końcówki sznurka do drewnianej obręczy i owijaj ją dookoła przez całą długość koła – nie odcinaj kawałka, który Ci zostanie, ponieważ później przywiążesz do niego piórka. Teraz weź do ręki sznurek do makramy i przywiąż jego końcówkę w dowolnym miejscu obręczy. Przeciągnij sznurek na drugą stronę, później połącz go z innym punktem na obręczy – stwórz sznurkową pajęczynę. Łapacz snów już prawie gotowy! Teraz ozdób go wedle uznania. Możesz doczepić do niego piórka i kolorowe koraliki, a także wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy.

Łapacz snów może rzeczywiście pełnić rolę amuletu i talizmanu, jeśli się w niego wierzy. A jeśli nie… Łapacze są naprawdę wdzięczną i modną dekoracją, która odnajdzie się w sypialni każdej osoby. To także doskonały pomysł na dobrą zabawę nie tylko z dziećmi, ale nawet z przyjaciółmi. Możesz go również przygotować na prezent. Własnoręcznie zrobiony upominek, na pewno wywoła uśmiech obdarowanej osoby. Stwórz samodzielnie łapacz snów – wystarczy trochę kreatywności.